úterý 18. června 2013

Pajdám, pajdáš, pajdáme

 

Takhle s maminkou čekáme na Mrs. Rehabiliční, až nám otevře dveře a my vstoupíme do její ordinace. Pozdraví vás, zeptá se jak jsme se měly a jestli jsme doma posilovaly. My také pozdravíme, řekneme, že se máme dobře, a že jsme doma posilovaly. Poté si odložím kalhoty a vylezu si na lůžko. Rehabilitační začíná s masáží a protahování svalů. Poté mě zavěsí na ... nevím jak se to mu říká :D máme to na obrázku ... a začneme posilovat hýžďové a bederní svaly. Posilujeme asi 40 minut.


Pak si oblíknu svoje kraťasy, máma vezme nohu a jdeme dolů k bradlům, kde se učím chodit. Nejdříve jdeme do místnosti, kde si nohu nasadím a pak vyjdu a zamířím si to rovnou k bradlům. Rehabilitační mi rukama ukazuje, jakej bych správně měla mít postoj (nastavit správně pánev) a pak už můžeme jít. Chodím střídanou chůzí, což je: "Jedna ruka a noha, druhá ruka a noha" Nejdřív se začíná zdravou nohou, pak se švihne druhou, šlápne se na patu a až pak na celou plochu nohy. A takhle se to opakuje na jednu stranu a druhou. Dneska jsem zkoušela jít i do stran. Když jsem šla první protézou, docela to šlo, ale pak nazpátek jsem šla opačně (nejdřív zdravá noha a pak protéza), tak to šlo hůř, protože jsem musela udržet balanc na té protéze.


Další novinkou pro mě byla vyvýšená deska, na kterou jsem musela stoupat. To docela i šlo. Nejdřív zase zdravou nohou a pak přisunout protézu. A dolů zase obráceně, nejdřív protéza a pak zdravá noha.


Nakonec teda i video, tak se můžete pokochat :D

6 komentářů:

 1. Super! :-) budeš určitě strašně namakaná z toho cvičení..vypadá to dobře,na těch fotkách skoro ani není znát,která ta noha je zdravá. Vsadim se,že až se na té protéze naučíš,tak to ani nikdo nepozná :-) Jsi šikula :-) M.

  OdpovědětVymazat
 2. Mimochodem, jak často takhle cvičíš? A kolikátý je tohle pokus? Přijde mi, ze už to musíš trénovat docela dlouho, zdá se,že ti to jde a vypadáš velmi odhodlaně :-) M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dlouho né :P tohle bylo teprve po čtvrtý. A cvičím takhle dopoledne a snažím se 5dnů v tejdnu, ale někdy není čas a nebo rehabilitační nemá už místo. Takže cca 3x za tejden (průměr)

   Vymazat
 3. Tak to je dobrý! Chodíš pěkně, musí to být fajn aspoň takhle po dlouhý době chodit, ne? :)

  OdpovědětVymazat
 4. drzim ti palce, ses sikovna :-) kdyz uz takhle chodis po ctvrte rehabilitaci, tak jeste chvili a budes behat jako laňka :-)))

  OdpovědětVymazat